در این وبلاگ مطالب آموزشی مربوط به لامپ های CFL یا همان لامپ های کم مصرف قرار داده شده است. این وبلاگ یک وبلاگ صرفا آموزشی می باشد که قصد دارد اطلاعات کاربران را در مورد لامپ های کم مصرف افزایش دهد. در این وبلاگ مطالبی از قبیل انواع لامپ های کم مصرف، اجزاء مختلف لامپ های کم مصرف، نحوه کار قسمت های مختلف لامپ های کم مصرف، نحوه ساخت و استاندار های مربوط به این لامپ قرار داده شده است.

سعید آریانپور

جستجو

 

اسلایدر

انواع لامپ های کم مصرف یا CFL (انواع تیوب، قسمت اول)

لامپ های کم مصرف یا CFL دارای طرح ها و مدل های متفاوتی می باشند که در توان های گوناگون تولید شده و به بازار عرضه می شوند. ما در اینجا سعی در معرفی طرح های مورد استفاده در بازار ایران را داریم. این طرح ها به طور وسیع در کشور مورد استفاده قرار گرفته اند.

لامپ های کم مصرف FS:
FS یا Full Spiral یا تمام پیچ به لامپ هایی اطلاق می شود که از ابتدا به صورت تمام پیچ درآمده اند. نمونه این لامپ ها را در زیر مشاهده می کنید:


نمونه های دیگری از این لامپ ها در زیر آمده اند:

لامپ های کم مصرف HS:
HS یا Half Sprial یا نیم پیچ، لامپ هایی هستند که در ابتدای لامپ دارای دو قسمت عمود می باشند و سپس دارای مارپیچ هستند. نمونه این لامپ ها در زیر آمده اند:

در شکل زیر چند نمونه از تیوب های FS و HS را ملاحظه می فرمایید:لامپ های کم مصرف LS:
LS یا Lotus، به لامپ هایی گفته می شود که به شکل خرچنگ!! می باشند. نمونه این لامپ ها را می توانید در زیر مشاهده کنید:


لامپ های کم مصرف Flower:
Flower یا گل، لامپ هایی هستند که به شکل گل می باشند. نمونه این لامپ در زیر آمده اند:


لامپ های کم مصرف Globe:
این لامپ ها به صورت گرد می باشد. این لامپ ها اصولا یک لامپ HS یا FS می باشند که داخل یک حباب قرار دارند. نمونه این لامپ ها به صورت زیر می باشند:نویسنده: وهاب محمدیبازگشت به صفحه نخست
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic