در این وبلاگ مطالب آموزشی مربوط به لامپ های CFL یا همان لامپ های کم مصرف قرار داده شده است. این وبلاگ یک وبلاگ صرفا آموزشی می باشد که قصد دارد اطلاعات کاربران را در مورد لامپ های کم مصرف افزایش دهد. در این وبلاگ مطالبی از قبیل انواع لامپ های کم مصرف، اجزاء مختلف لامپ های کم مصرف، نحوه کار قسمت های مختلف لامپ های کم مصرف، نحوه ساخت و استاندار های مربوط به این لامپ قرار داده شده است.

سعید آریانپور

جستجو

 

اسلایدر

لامپ های مغناطیسی (لامپ های القایی)

این لامپ ها برخلاف بقیه لامپ ها از جمله لامپ های رشته ای و یا لامپ های کم مصرف، دارای فیلامنت یا کاتد برای روشن کردن نیستند. گاز داخل این لامپ ها توسط میدان مغناطیسی ای که از بیرون به این لامپ ها اعمال می شود، یونیزه شده و تولید نور می کند.
تولید میدان مغناطیسی توسط یک بالاست صورت می گیرد. این لامپ ها به علت نداشتن کاتد، دارای طول عمر بسیار زیاد هستند و برای روشنایی معابر مفید می باشند. اشکال عمده این لامپ ها در تولید نویز مغناطیسی توسط بالاست این لامپ ها که جهت روشن نگه داشتن آنها به کار می رود، می باشد.
به همین دلیل این لامپ ها مصارف خانگی زیادی ندارند. همچنین هزینه این لامپ ها در مقابل لامپ های رشته ای و کم مصرف زیاد است لذا کاربرد این لامپ ها محدود می باشد.
در زیر کلیپی از خط تولید این نوع لامپ ها مشاهده می فرمایید:

[http://www.aparat.com/v/0f28ef9162798af6f779077b0baebacb243390]نویسنده: وهاب محمدی


بازگشت به صفحه نخست
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic